Button 1 default text
Button 2 default text

Výhody a nevýhody jednotlivých typů přileb

Moto přilby na motorku patří mezi zásadní bezpečnostní vybavení jezdců motorek i spolujezdců. Vždy platí: Bez přilby na motocykl nebo skútr nenasedneš! Proto věnujte jejímu výběru i včasné výměně dostatek pozornosti.

Sportovní přilby

Sportovní moto přilby na motorku patří k tomu nejlepšímu každé značky. Převážně jsou nabízeny v atraktivních designech. Výhodou těchto přileb je maximální důraz na bezpečí, nicméně jejich praktičnost je omezená. Sportovní přilby totiž musí sedět velmi pevně na hlavě – konstrukce interiéru je zaměřena na stabilitu helmy ve vysokých rychlostech, ale nikoli na komfort. Obvykle ji vydržíte mít na hlavě jen pár hodin. Proto se hodí na ježdění po okruhu, nehodí se však na celodenní cestování. Výhodou přileb je také nižší váha díky použitím dražších materiálů jako je kevlar nebo karbon, a snaha o dosažení optimální rozložení hmotnosti.

Cestovně sportovní přilby

Jedná se o všechny další integrální přilby výrobce. V této kategorii se přilby liší výbavou, kdy mohou být např. doplněny o výklopnou sluneční clonu. Z hlediska designu je zde nabízena široká nabídka barevných kombinací. Jejich cena je obvykle v porovnání se sportovními modely o něco nižší.

 

Vyklápěcí přilby

Jedná se o typ přilby, u níž se bradová část celá vyklopí nahoru a přilba může fungovat jako otevřená. To má svoje praktické využití při zastávkách, kdy se přilba nemusí sundávat, což je pohodlnější při řadě úkolů jako např. občerstvení, ale hlavně se s ní lépe komunikuje, když si chceš například popovídat s kamarády. Tyto přilby jsou také vhodnější pro použití brýlí, do otevřené přilby je lze snadněji zasunout. Výhodou oproti integrálce je také v komfortnějším nasazování přilby. Nevýhodou otevřených přileb je složitější konstrukční náročnost, přilba s řadou pohyblivých částí je náchylnější k nějaké závadě, v ruku s větším množstvích dílů jde vyšší hmotnost a vyšší je také cena.

Otevřená přilba

Otevřené přilby se používají na skútrech, nebo chopperech. Jejich výhodou je především pohodlný široký výhled z helmy, což je dobrá především při jízdě ulicemi města. Další výhodou je snadné nasazování a pocit že nejste v uzavřeném prostředí. Výhodami jsou nižší cena a hmotnost a fakt že se výrobci snaží o atraktivní a individuální designy.  Nevýhodou je však nižší bezpečnost, která je dána stavbou přilby. Chybějící bradová část nechrání obličej a je zde větší riziko poranění při případné nehodě. Komfort během jízdy končí obvykle kolem 120 km/h a při jízdě v dešti nebo chladu, také není jízda příliš příjemná.

Autor

nzi-helmy

Publikováno

13.4.2017

Rubriky

Štítky

Komentáře

0

Sdílejte

Vložte komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva:

Vyberte si z variant přileb

Vyklápěcí helmy

Objednávky zboží

Otevírací doba prodejny

Po-pá: 9-17:00 h. So: zavřeno. Neděle a státní svátky zavřeno

Kontakty

Adresa

MMB s.r.o.
Mileny Hážové 1163
Mladá Boleslav 293 01

Vytvořeno v MAXON DESIGN s.r.o. Powered by www.golden-egg.cz