Jak správně čistit přilbu

Motocyklová přilba je nejdůležitější součást bezpečnostní výbavy a je důležité o ní správně pečovat, zde je několik tipů jak pečovat o přilbu:

Každý den
Údržba a čištění helem může to znít jako fuška, ale čistěte svou motocyklovou helmu po každém dnu ježdění, je to nesmírně důležité, zejména pak čištění hledí. Mít perfektně vyčištěné hledí před jízdou by měla být hlavní zásada pro motorkáře. Znečistění na hledí z mrtvého hmyzu a dalších nečistot vám pak omezí výhled a může způsobit potíže. Po každé jízdě navlhčeným ubrouskem ošetřete hledí, buď vodou nebo přípravkem k tomu určeným. Dokud je hledí poškrábané, měli byste hledí ihned vyměnit, poškrábaná clona může způsobit oslnění od světlometů vozidel.

Každý týden
Moderní motocyklové helmy jsou vybaveny otvory pro větrání, který ale bude fungovat pouze v případě, pokud zůstanou průchozí a čisté. Věnujte pár minut každý týden vyčištěním ventilací pomocí kartáčku nebo vatové tyčinky, tak aby vzduchu, který se má starat prouděním o váš komfort, neměl v cestě žádné překážky.

Každý měsíc
Většina motocyklových přileb má vyměnitelné vnitřní výstelky. Tyto lícnice mají často různé instrukce k mytí dané výrobcem, před jejich čistěním se tak podívejte do manuálu výrobce. Účinné jsou například různé čističe určené přímo na interiér přileb.


Každých šest měsíců

V průběhu měsíců vaše přilba může sbírat pot, kůži a další částečky. Dvakrát za rok byste měli celkově helmu důkladně vyčistit. Vyjmout výstelky, vyčistit a nechat je proschnout dle návodu výrobce. Čištění a péče o helmu se vyplatí.

Rady jak pečovat o přilbu snad pomohli k lepšímu pohodlí, bezpečnosti a delší životnosti přilby.

Autor

nzi-helmy

Publikováno

13.4.2017

Rubriky

Štítky

Komentáře

0

Sdílejte

Vložte komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva:

Vyberte si z variant přileb

Vyklápěcí helmy

Objednávky zboží

Otevírací doba prodejny

Po-pá: 9-17:00 h. So: zavřeno. Neděle a státní svátky zavřeno

Kontakty

Adresa

MMB s.r.o.
Mileny Hážové 1163
Mladá Boleslav 293 01

Vytvořeno v MAXON DESIGN s.r.o. Powered by www.golden-egg.cz