Button 1 default text
Button 2 default text

NZI na vlastní kůži

Reference motocyklové přilby NZI po dvlou letech závodění.

Jsem Jakub Novák a pracuji ve společnosti MMB, která dováží přilby NZI do České republiky, samozřejmě mám blízký vztah k motocyklům, především k závodům. Téměř dvacet let závodím na malých motocyklech minimoto v mistrovství republiky. V minulosti jsem jezdil v různých přilbách, začínal jsem s Bell, pak jsem měl Bieffe, Vemar, Marushin a nyní právě NZI.

NZI motocyklová přiba

 

Přilbu NZI model Vital jsem si pořídil v roce 2016. Proč jsem si vybral tento model? Jedná se o sportovní integrálku, která nemá sluneční clonu, což je věc nadbytečná pro motocyklové závody. Materiál, ze které je přilba vyrobena je termoplast Nugema, který sice dělá přilbu těžší, než na co jsem byl zvyklý u karbonové Marushinky, kterou jsem měl předtím, ale u minibiku, kde se ale nepohybujete dlouho ve vysokých rychlostech a přetíženích, to není až tak klíčové. Pokud bych jezdil na velkém okruhu, určitě bych volil lehkou karbonovou přilbu. Nugema, ze kterého je Vital vyrobený je vylepšený termoplast vyvinutý přímo v NZI, takže o kvalitu a úroveň bezpečnosti nebylo potřeba mít obavu, zvláště, když se tento model vyrábí přímo v továrně ve Španělsku (levnější modely jsou vyráběny mimo EU).

Vital

Dalším důvodem, proč jsem si vybral model Vital, byl design Big Dream, naprosto šílený a originální mix barev mě hned zaujal a chtěl jsem vyčnívat ve startovním poli s touto extravagantní přilbou. NZI si celkově zakládá na unikátních designech svých přileb, takže, každý si může vybrat co je mu blízké a čím se chce odlišit. Na závodech sem s přilbou sklidil úspěch, spousta lidí přišla a ptala se co je to zač, že to je fakt zajímavá a pěkná helma.

K samotné přilbě. V první řadě musím říci, že mě pohodlně sedla na hlavu, po dvou letech jsou lícnice a výstelka naprosto v pořádku, a to péče z moje strany je velmi základní. Bez problémů fungují ventilace. Na závodech střídám tmavé a čiré hledí a výměna je velmi jednoduchá bez použití nářadí. S přilbou jsem měl i pády, naštěstí zatím jen lehčí bez toho, aby přilba utrpěla šrámy.

Po dvou letech jsem s přilbou spokojen, osobně bych asi raději měl zapínání na D-kroužky než na přezku, na což jsem byl zvyklý u předchozí přilby. Co nemohu posoudit je úroveň hluku, jelikož to není věc, na kterou bych se soustředil, a navíc nedosahuji vyšších rychlostí, kde by se tento jev více projevil

nzi helma

Celkové hodnocení je tak určitě kladné, v přilbě se cítím pohodlně a na fotkách taky vypadá hodně dobře a pokud neutrpí velký šrám při nějakém větším pádu, tak s ní určitě budu i nadále závodit, případně ji využívat pro běžné ježdění na motorce.

nzi1

 

NZI VITAL BIG DREAM

Skořepina z pokrokového termoplastu NUGEMA, jedna velikost skořepiny

Vyjímatelné a omyvatelné výstelky v novém komfortnějším provedení

Účinný ventilační systém

Ovládání ventilace uzpůsobeno pro komfortní manipulaci v rukavicích

Nosní protektor

Bradový deflektor

3D hledí s úpravou proti mlžení a poškrábání

Zámek hledí

Hledí vyměnitelné bez použití nářadí, dodáváno s čirým typem

Vyrobeno ve Španělsku

Cena: 4590,-Kč

Objednat můžete ZDE

Autor

nzi-helmy

Publikováno

29.11.2018

Rubriky

Štítky

Komentáře

0

Sdílejte

Vložte komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva:

Vyberte si z variant přileb

Vyklápěcí helmy

Objednávky zboží

Otevírací doba prodejny

Po-pá: 9-17:00 h. So: zavřeno. Neděle a státní svátky zavřeno

Kontakty

Adresa

MMB s.r.o.
Mileny Hážové 1163
Mladá Boleslav 293 01

Vytvořeno v MAXON DESIGN s.r.o. Powered by www.golden-egg.cz