Button 1 default text
Button 2 default text

Jorge Lorenzo ukončil kariéru

Pětinásobný mistr světa Jorge Lorenzo ukončil závodní kariéru.

Španěl, rodák z ostrava Mallorca, Jorge Lorenzo se rozhodl po posledním závodě sezony 2019 ukončit svou bohatou závodní kariéru, kterou spojil se značkou NZI při svém účinkování v nižších kategoriích 125 a 250cc.

 

Jorge  Lorenzo závodil s přilbou NZI již v juniorských letech, kdy závodil v mistrovství evropy. Do světa Grand Prix vstoupil jako nejmladší jezdec historie Grand Prix, když startoval v den svých 15. narozenin. Během tří sezon v nejslabší kubatuře získal na derbi celkem čtyři výhry, jedno z nich bylo i v Brně, a to v roce 2004.

Chuppa Chups Jorge Lorenzo 125cc Grand Prix NZI helma

V roce 2005 přestoupil do třídy 250cc na hondu, kde získal své první podium v prostřední kubatuře. Další rok po přestupu byl již vítězný pro Jorge Lorenza a slavil první titul mistra světa. Byla to také poslední sezona spojení Lorenzo-NZI a slavné Chuppa Chups.

JOrge Lorenzo Grand Prix Aprilia 250cc Chupa Chups NZI

V dalším pokračování kariéry Lorge Lorenzo používal jiné značky přileb. V roce 2007 obhájil titul mistra světa ve dvěstěpadesátkách. Další rok přestoupil do MotoGP, kde získal s Yamahou tři tituly mistra světa. Jeho kariéra čítá vedle pěti titulů, 297 závodů, 68 výher, 152 pódií, 69 pole position a 37 nejrychlejších kol.

 

 

 

Autor

nzi-helmy

Publikováno

15.11.2019

Rubriky

Štítky

Žádné štítky

Komentáře

0

Sdílejte

Vložte komentář

Jméno:
Website:
E-mail:
Zpráva:

Vyberte si z variant přileb

Vyklápěcí helmy

Objednávky zboží

Otevírací doba prodejny

Po-pá: 9-17:00 h. So: zavřeno. Neděle a státní svátky zavřeno

Kontakty

Adresa

MMB s.r.o.
Mileny Hážové 1163
Mladá Boleslav 293 01

Vytvořeno v MAXON DESIGN s.r.o. Powered by www.golden-egg.cz